První eat it strategická hra v lese

První eat it strategická hra v lese – jak to probíhalo?

První strategická hra x

Byli tam všichni – velcí, malí, holky, kluci, dokonce i dva hafanové a myslím, že se to povedlo.  Se Zuzkou a Standou jsme se sešli už dříve, abychom hru nachystali a legrace už začala tady, když jsme v lese vymýšleli úkryty. Zuzka se dokonce nebála šplhat do výšek.

Před druhou hodinou se pomalu začali trousit první odvážní, seznamovat se a ptát se, cože to vlastně budeme dělat?

Misa-a-monca

Jakmile jsme byli všichni, rozdělili jsme naše odvážlivce do týmů, vysvětlili jsme pravidla, dali čas na přípravu strategie a tři, dva jedna….start. Musím říct, že úkol plnili rychle, někdy tak rychle, že jsem stihla vyfotit pouze šmouhu, která po nich zbyla. :-)

Raduska-h

Zapojili se všichni, i maminky s kočárkem – v téhle hře se najde úloha pro každého, koordinovaly svoje týmy. Po třiceti minutách byla pauza k občerstvení, taktizování. Někteří v lese dokonce našli hřiby, bohužel za to se body nedávaly. :-)

Nastalo vyhlášení vítězů, rozdaly se ceny a hurá jdeme si zastřílet – máme luk a šípy. Tak takhle zábava přišla v hod, nemusí se u ní už moc hýbat, a koho by to nebavilo?

Raduska-s-lukem

Protože už se začínalo připozdívat, byl čas rozdělat oheň a nachystat si večeři – jdeme opékat párky.

Některé skončily v ohni, ale většina se povedla a my jsme si opravdu pochutnali.

Těšíme se na příště a proč? Protože je to skvělý způsob jak přirozeně zařadit do sobotního odpoledne pohyb, seznámit se s dalšími lidmi, strávit čas s přáteli, možnost jak být více s dětmi, naučit se něco nového a hlavně si uvědomit, že ke zdraví nepatří jen správné stravování, ale taky pohyb a pohoda.

A co jsme k tomu potřebovali? Partu lidí s dobrou náladou ve věku od „umím číst“ do 99 let. Ale zapojit se nakonec můžou mladší i starší. Dále tužku, papír, pravidla a fajn místo v lese.

Příště ahoj! :-)

Jdu ven x

Leave A Response