Doporučujeme

Veganotic připravuje skvělá jídla s vyváženou chutí a je pro nás vždy trefou do černého. Každý recept, který jsme vyzkoušely, byl jedinečný. Tuto stránku ocení nejen vegani, ale také například lidé alergií na mléčné výrobky.

Kitchenette, tady chodíme nejen pro inspiraci, ale také motivaci. Jakmile se člověk podívá na tento krásný web, který je plný zdravých receptů, hned má zase chuť si něco uvařit.

Báječně vaří také Šůša, je už taková naše stálice, podle které kuchtíme pravidelně. Určitě vyzkoušejte některý z jejich dezertů. Budete nadšení.

Ellinu kuchařku jsme objevily nedávno, ale hned jsme podle ní začaly vařit úžasná a rychlá jídla. Některá můžete už najít i u nás na webu.

Třebovický park je pro nás oáza klidu a pohody. Není co více dodávat, to musíte zkusit. A jakmile dostanete hlad nebo chuť na něco dobrého, nesmíte minout skvělé OKI coffee.

Když je venku hezky a potřebujeme pro práci vymýšlet něco kreativního, vždycky utečeme do Klimkovic, k místnímu sanatoriu. Rozprostřeme deku a s výhledem na obilné pole a naše krásné hory, to člověku hned jinak myslí.

Jestli bydlíte v Ostravě - Hrabůvce nebo tudy projíždíte, stavte se do této útulné kavárny, kde mají milou a ochotnou obsluhu a nejlepší kávu v Ostravě - Lauru, kterou si sami praží :-).

Když jsme v centru Ostravy, vždycky se sem stavíme na kávu do Lapeco (jen tak mimochodem, mají Lauru) a pokud máme hlad, pak na výbornou polévku nebo svačinku.

Pokud hledáte restauraci s kvalitní kuchyní a nabídkou mnoha zdravých jídel, navštivte Stellu Marinu v centru Ostravy.

Skvělá nabídka nápojů, mnoha zdravých svačin, příjemné a tiché prostředí, ale také zásuvky u každého místa a wi-fi dělají z Antakarany vhodné místo pro práci.

Pro čerstvě listovaný lněný olej si chodíme do Pikantu.

Čerstvá vajíčka od veselých slepiček a další produkty si můžete objednat z Pidifarmy.

Ve farmářském obchodě Náš grunt si kupujeme Davídkovo koření, které je bez chemie a zbytečné soli.

Stejně tak rády chodíme pro koření do Herbaria.

Zmiňovanou kávu Lauru si můžete koupit i domů.

Potřebujete-li osobního trenéra, pak Adam Levit, je správná volba.

Úplně nás uchvátila paní Silvie Karky, zdravotní masérka, terapeutka, která využívá při terapiích znalostí z oblastí konvenční medicíny, ale také z oblasti tradiční čínské medicíny. Poskytne vám nejenom skvělou masáž a tím vás dočasně zbaví bolesti, ale pomůže najít příčinu problému a navrhnout jeho řešení. Individuálně přístupuje ke každému klientovi. Využijte navíc možnosti poradenství v oblasti fytoterapie – léčba bylinami – která efektivně pomůže při řešení Vašich problémů. Jedná se o doplňkovou léčbu, která není důvodem k pozastavení jakékoli konvenční léčby předepsané lékařem.

Pokud vás však trápí nějaký psychický problém, řešíte životní rozhodnutí, můžeme doporučit skvělou terapeutku Káju Gřeškovou, která využívá metody One Brain.

Klub celiakie pro Ostravu a Moravskoslezský kraj, z.s

Zdravá potravina - zde najdete informace o "éčkách".  Stačí jen kód "éčka" z obalu potravin zadat do databáze a Vám se už ukáže stupnice škodlivosti. Jak se ale uvádí na webových stránkách: " Tato stupnice je čistě subjektivní hodnocení autorů tohoto webu, vyjadřující jejich názor na škodlivost potravinových přísad." Proto je vhodné se neorientovat pouze podle stupnice, ale přečíst si i uvedené informace.

Projekt Pestrá strava do škol - zapojte vaši školu do projektu, kterého se účastníme. "Pestrá strava" propojuje rodiče, děti, školní jídelny, školy a města. Primárním cílem projektu je zařadit vhodné a kvalitní potraviny a pokrmy do školních jídelen, kantýn a bufetů a trvale změnit stravovací návyky dětí.

Telefon:
603 456 228 (t-mobile)

Email:
info@eatit.cz

Adresa provozovny:
Zuzana Mlčáková
Spojů 835/2
Ostrava - Poruba
70800

Fakturační údaje:
Zuzana Mlčáková
Čkalovova 882/17
Ostrava - Poruba
70800
IČO: 88917061

Číslo účtu:
mBank
670100-2211564892/6210