Jdu ven

Jdu ven

Jdu ven x

 

Stejně jako v jídle, i u pohybu platí jedno pravidlo: každý jsme jiný, každý má rád něco jiného a každý něco jiného potřebuje.

Najděte si to svoje a nenuťte se do něčeho, co vás nebaví. Na druhou stranu, pokud máte pocit, že vás z pohybu nebaví vůbec nic, dejte tomu alespoň šanci.

Hlavně si zapamatujte, že pohyb je i chůze (procházka s pejskem, výlet), pomoc kamarádovi na stavbě, okopávání zahrádky. Pokud na sebe nahlížíte jako na nesportovce, pak hledejte další možnosti.

Už to slyším, nemáte čas.

Pohyb je přirozená součást života, není to něco navíc jako například kadeřník.  Pokud něco nepoužíváme, přestává to časem dobře sloužit a tak je to i s námi. Později vám zabere mnohem více času řešení potíží spojených nebo vyvolaných nedostatkem pohybu.

Trošku plánujte a hledejte příležitost pro pohyb. Jak?

  • My chodíme nakupovat v okolí Hlavní třídy do místních obchůdků. Je to relax, protože je to hezká procházka, trošku se hýbeme a navíc uděláme dobře i svému mozku hlavně proto, že si ze seznamu povinností odškrtáme solidní část. Posledně jsme takto svižnou chůzí strávily asi hodinu a čtvrt.
  • Do obchodu můžete taky zajet na kole nebo pokud jedete autem, zaparkujte dále od místa určení. Těch pár minut při kroužení a hledání volného místa, a případného nervování se, využijte pro sebe.

Co dál?

  • Spojte pohyb s časem stráveným s přáteli – místo abyste zamířili rovnou do hospody, zkuste si naplánovat třeba výlet, tenis, badminton, všichni se spolu odreagujete a věřte mi, že i to pivo potom chutná lépe. A tak dále a tak dále…
  • Jestli máte doma malé dítě, zapojte jej do cvičení – na internetu najdete spoustu inspirací. Strávíte hezkou chvíli s dítětem a přitom si protáhnete tělo…
  • U televize nemusíte jen tak ležet, můžete posilovat nohy, ruce.
  • Pokud máte doma pejska, na procházce zvyšte tempo, na chvíli se s ním rozběhněte…

Jen začněte…

My v eat it říkáme Jdeme ven. Znamená to, že pohyb nemusí nutně znamenat jógu, posilovnu a podobně. Pokud vám to vyhovuje, super! Pokud se do toho jen nutíte, za chvíli si stejně najdete výmluvy, proč toho nechat. Když máme v poradně maminku, radíme ji, aby doopravdy chodila na svižné procházky s kočárkem. A výsledky vidíme na InBody120 – svalová hmota roste, tuk klesá (samozřejmě je to spojené i s kvalitní a vyváženou stravou).

A hlavně dáváme k pohybu příležitost. Pořádáme hry v lese, výlety, běhání, procházky…

Rozhodly jsme se vás více motivovat. Když se u nás změříte a vyrazíte s námi 3x ven, máte pak u nás druhé měření na konci měsíce zdarma.

Co říkáte? Jdete s námi ven?

Více zde.

Jdu ven x

Leave A Response