Když je milujete…

Den dětí

Nepečené sušenky časopis vs skutečnost

Fotka z časopisu (vlevo) vs moje placky (vpravo)

Blíží se den dětí a tak si se Zuzkou říkáme, že bychom měly rodiče namotivovat, aby svým dětem nedávaly sladkosti prošpikované chemií a bílým cukrem, ale vyrobili pro ně něco sladkého ve zdravější variatně.

Napadla mě celozrnná bábovka, ale pak jsem v časopise uviděla prima recept na nepečené sušenky. Vypadal tak jednoduše. Řekla jsem si, že to zkusím.

To byl ale blbý nápad!

Vezmu to od začátku. Moruše jsem nesehnala, použila jsem brusinky, které jsem namlela v mlýnku na kafe a smíchala s namletými kešu oříšky, citronovou šťávou a trochou vody. Těsto bylo tak lepivé, že mě v panice napadlo tam dosypat celozrnou mouku :-). To jsem naštěstí neudělala, ale sypla jsem tam trošku strouhaného kokosu. Konzistence se sice trošku zlepšila, ale než jsem z těsta byla schopna uplácat váleček, který mám potom prý nakrájet na menší kousky a vytvarovat sušenky (to se lehce řekne), těsto jsem měla až po lokty :-).

O nějakém ručním tvarování nebyla řeč, vytáhla jsem na pomoc vykrajovátko.

Rozinky, jsem už doma měla, jen jsem si neuvědomila, že je mám v jumbo velikosti, takže se mi potom stalo, že některé rozinky byly větší než vykrajovátko a předělit rozinku vykrajovátkem byl nadliský výkon (alespoň pro mě).

Nakonec se povedlo. Kolečka jsem vykrájela, dala ztuhnout do ledničky a teď si je tady v klidu pojídám a jsou super! Bez cukru, bez mouky, bez mléka.

Po tom všem mě napadá jediné: Když je milujete, není co řešit. :-)

Myslím tím svoje děti, ne ty sušenky.

Jestli můžu poradit, jděte do toho. Jen tvarujte kuličky, nebo ještě lépe, nechte děti, ať si vytvarují, co chtějí ony.

Ony si stejně sem tam venku nějakou tu sladkost v obchodě koupí i tak, ale od vás se naučí, že to jde i jinak.

PS: Co za domácí sladkosti dáváte svým dětem vy? Inspiraci moc rády uvítáme :-).

Dobře jím x

Leave A Response