Když nemáme čas

Když nemáme čas

Když nemám čas x

Náš dlouholetý kamarád a skvělý kluk Honza Černý nás pozval na obchodní snídani do Opavy, kde jsme měly mluvit na téma zdravé podnikání.

Co má hodně podnikatelů společného? Nemají čas.

A tak jsme se ptaly, jak dobíjejí energii.

Dostalo se nám moc hezkých odpovědí: spánkem, jízdou na kole, kdy je člověk sám s sebou a bez telefonu. Dále je to běh, zpěv, kávička, protahování, procházky, nicnedělání, hudba, spánek, kontakt s lidmi, ječmen, chlorella, sport, vědění, že člověk žije tady a teď, přátelé, práce, zdravá strava, chůze, neutrácení energie tam, kde je to zbytečné, sex, ruční práce a milé bylo, když nám jeden z kolegů na snídani řekl, že řeší opačný problém – co s přebytečnou energií.

Proč to píšu? Najděte něco, co vyhovuje vám. 

Když už máte málo času, neztrácejte ho něčím, co nemáte rádi.

Každý jsme jiní, tak na sobě nezkoušejte aplikovat obecná pravidla. Samozřejmě kromě těch zásad, které jsme předaly podnikatelům v Opavě, ta která vás budou stát sekundy, ale vaše tělo vám bude děkovat celý den :-).

1. Mějte po ruce vodu. Stačí i láhev, voda se dá doplnit na mnoha místech. Význam vody známe všichni. Nebudete uschlá švestka.

2. Mějte po ruce něco malého k jídlu – třeba banán, zmiňuju jej, protože je dostanete koupit zabalený, ale možnosti malých svačin je opravdu hrozně moc. Nestane se tak, že se dostanete do stavu vlčího hladu, vběhnete do kuchyně a přímým útokem se vrhnete na ledničku.

3. Dýchejte. A to pořádně, pěkně do břicha. Na poradě, u oběda – nic vás nebude stát, když se narovnáte a začnete dýchat. A třeba tak i lépe vydýcháte nebezpečně iritujícího dodavatele nebo zaměstnance :-).

4. Konečně zaparkujte. Nejezděte patnáct minut po centru a nehledejte volné místo, nenadávejte.  Zaparkujte dále, čas vás to bude stát stejný, ale ušetříte zbytečné ztracené nervy, možná pár korun za parkovné a ještě se projdete.

Neméně je důležitýspánek. Spěte. To už vám zabere čas navíc. Na druhou stranu, když se dobře vyspíte, věci vám půjdou lépe od ruky, budete se lépe soustředit a zvládnete toho více a časově na tom budete možná i stejně. A ještě k tomu budete odpočatí.

Učím se x

Leave A Response