Není kilo jako kilo


Není kilo jako kilo

Není kilo jako kilo x

Možná, že znáte ten pocit, kdy si po dnech intenzivního cvičení, ukázkového jídelníčku a stovkách vyjitých schodů stoupnete na váhu a jste v šoku. Máte ještě více kilogramů než na začátku. Zkusíte se pro jistotu ještě zvážit někde u příbuzných, ale výsledek je pořád stejný. Máte kila navíc.

Důvodů může být několik. Pro začátek ale zkuste zapomenout na váhu a radši si zkustBmie staré džíny, padnou vám? Vezměte si obyčejný metr a změřte se. Centimetry jsou pravděpodobně pryč.

 

Jak je to možné? Není kilo jako kilo. Je docela dost možné, že jste kilo tuku vyměnili za tři kila svalů. Váha sice roste, ale vás je méně :-).

Pokud si chcete být jistí, mrkněte se na internet a zjistěte, kde se můžete nechat změřit na bioimpedančím přístroji, který vám řekne, jak jsou na tom vaše svaly i tuky. Můžete se toho dozvědět mnohem více – kolik máte bílkovin, jak jste na tom s minerály v kostech, vodou, ale hlavně budete vědět, jak vaše tělo spaluje, čili kolik energie byste měli denně přijmout zrovna vy (viz blog „Když jíme málo“).

 

A navíc, je to skvělá motivace, sami uvidíte, jak se snažení vyplácí, jestli jdete dobrou cestou. Hlavně my ženy máme tendenci se vidět v zrcadlech větší, než ve skutečnosti jsme. Také si myslím, že každého z nás potěší, když zjistí, že před ním není tak dlouhá cesta, jak si původně myslel. Samozřejmě to může přijít také z druhého konce, kdy si člověk uvědomí, že už je čas se sám sobě trochu více věnovat. Tak či tak, žádná změna k lepšímu není tak malá, aby nemělo význam ji udělat.

Jeden takový přístroj (InBody120) máme i my, tak klidně přijďte.

Znám se x

Leave A Response