Porovnání aneb i malé změny se počítají!

Porovnání

Žena, která denně „spálí“  6500 kJ / 1555 kcal jen na základní funkce organismu, příjmá asi 4500 KJ. Má pocit, že jí dostatečně a nenápadně nabírá na váze. Absolutně netuší, kde je zakopaný pes.

Žádná kouzla ani záhady v tom ale nejsou. Člověk potřebuje určitou energii k tomu, aby organismus fungoval = bazální metabolismus. Mezi lidma se tomu lidově říká spalování. Když tělo nemá dostatek energie na tento základní provoz, bojí se a když dostane něco navíc (oslava narozenin, svatba), vše uloží ve formě tuku a ještě navíc do útrob. To víte šetří na horší časy.

Co byste dělali vy s finanční prémií, kdybyste často dostávali tak nízkou mzdu, která by nepokryla ani nejnutnější výdaje?  Já osobně bych zaplatila dluhy a zbytek uschovala.

To, jak kdo spaluje, měříme přístrojem InBody. Potom klienta poprosíme, ať nám řekne, co jedl a dělal, třeba včera. Uděláme analýzu a to, co nám nadiktuje převedeme do podoby, která udělá dobře nejen tělu, ale bude taky vyhovovat hlavě. Mrkněte na naše srovnání.

Každý jsme jiný, jinak spalujeme a něco jiného nám chybí anebo nadbývá. A navíc máme každý jiné chutě.

Jídelníček analyzujeme ze všech stran. Nesledujeme jenom příjem a výdej energie, ale také makroživiny, sacharidy, bílkoviny a tuky, jejich zastoupení v rostlinné nebo živočišné říši. Mrkneme na jednoduché a složité cukry. Nezapomínáme na cennou vlákninu a kvalitu potravin a tedy i zastoupení mikroživin (vitaminů, min.látek a dalších fytochemických látek).

Analýzu a následné porovnání provádíme u klientů vždy, když chceme přijít na to, co způsobuje nežádoucí změnu váhy nebo jiné potíže. Vždy to jasně koresponduje s tím, co člověk jí.

Dříve bychom informaci o tom, jak spalujeme hledali ve složitějších vzorcích (např. Harris-Benedict). Dnes k tomu máme právě přístroj InBody120.

V dnešní době máme k dispozici přístroje, odborníky, pomůcky…ale vše začíná i končí v hlavě každého z nás :-). Jdete do toho?

Pokud do toho chcete jít s eat it, mrkněte sem.

Dobře jím x

 

Leave A Response