Učím se

Učím se

učím se

Poslední, ale možná i nejdůležitější kategorií v rámci filozofie eat it, je učit se. Nemyslíme tím systematické šprtání. Naopak.

Už víte, co to znamená dobře jíst (nehladovět, nejíst co vám nechutná, ale naopak si dopřávat potraviny, které máte rádi pravidelně, v dobré kvalitně, nejlépe doma připravené).

Naučili jste se, že pohyb neznamená nutně nudu nebo dřinu v posilovně. Víte, že jej musíte přizpůsobit nejen své povaze, ale také svému životnímu stylu a pokud možno, zvolit takovou formu pohybu, na kterou se budete těšit (výlet, vodní nohejbal, jóga).

Zjistili jste, že vám odhodlání začít a vydržet u zdravého životního stylu nevydrží příliš dlouho, pokud budete někoho kopírovat a nezamyslíte se nad tím, kdo jste a co vám doopravdy vyhovuje – ať už se jedná o pohyb, jídlo (jeho druh a jeho množství – k tomu je zapotřebí znát hodnotu svého bazálního metabolismu).

Pokud jste s námi poslední tři měsíce následovali tyto principy, výsledky už jdou jistě znát a vy se cítíte skvěle, protože jste se naučili poslouchat sami sebe a nespoléhat na módní rady a „zaručené“ tipy, jak zhubnout.

A přesto je posledním krokem právě učení se. Co byste se ještě měli učit? Zdravý životní styl souvisí nejenom se zdravím a krásou, ale také vitalitou.

Vitální zůstaneme, pokud se budeme učit novým věcem. Nemusí to být hned jízda na kolečkových bruslích, ale třeba:

  • naučit se odpočívat,
  • naučit se trávit více času s lidmi, na kterých vám záleží,
  • naučit se uvařit nové jídlo,
  • naučit se potápět.

Zkrátka nestůjte na místě a učte se novým věcem. Jen tak narazíte na věci, které vám cestu změny usnadní – nové báječné jídlo, pohyb, který vám vyhovuje nebo parťáky na sport. Když se naučíte odpočívat, naberete sílu a vydržíte u všeho, co si naplánujete. A celkově vydržíte vitální nejen do důchodu.

No a další učení už vám zprostředkuje eat it. Příště si povíme, jak si vybrat pečivo a nenechat se napálit některými triky prodejců.

Dobře jím x

 

Leave A Response