Víte, kolik spálíte?

Víte, kolik spálíte?

Klienti k nám chodí do poradny většinou hubnout a my jim doporučujeme více jíst.

Zdá se vám to divné?

Naše tělo potřebuje energii na základní metabolické procesy, protože srdce potřebuje bít, žaludek trávit, játra a ledviny čistit atd. Říkáme tomu bazální metabolismus a může se pohybovat od zhruba 5500 kJ (drobná žena) až po 10000 kJ (muž sportovec).

Dále potřebujeme energii na běžné denní aktivity. Jdeme do práce, odvádíme děti do školy, pracujeme, nakupujeme, uklízíme a mnohé další. Spálíme tedy dalších 2500-5000 kJ.

V grafice jsme pro vás připravili nástin, kolik energie spálí průměrný člověk vážící 70 kg za hodinu aktivity. Toto jsou další kilokalorie nebo kilojouly (*4,18), které můžeme spálit při sportovních aktivitách.

Víte kolik spálíte

Pokud však tělu nedodáme dostatek živin, dostává se do stresu a pak si při každé příležitosti uloží zásobu v tuku. A že těch příležitostí máme dost na různých oslavách nebo při večerních útocích na ledničku, o tom není pochyb. Problémem je, že tělu přes den nedáme dostatek.

A jak z toho ven?

Pokud se vám podaří jíst každý den zhruba ve stejných intervalech, máte skoro vyhráno. Pak už jen postupně odstraňujte polotovary. Pokud máte hlad nebo chuť, navyšujte porce. A je to!

Pokud vás zajímá, kolik přesně spalujete, přijďte se změřit na našem přístroji InBody120, který to dokáže. Více zde … http://eatit.cz/sluzby-a-ceny/mereni-pristrojem-inbody-s-konzultaci/

 

Tak se si dopřejte a odměňte se kvalitním a pořádným jídlem.

Dobrou chuť přeje eat it

Leave A Response